Bolest při sexu

Bolest při sexu je jeden z hlavních důvodů, proč ženy odmítají sexuální život. Podle statistik až 45% žen po menopauze tvrdí, že sex je bolestivý a po sexu pociťují pálení v pochvě. S tímto problémem se ale nesetkávají pouze ženy v menopauze, ale zejména také po porodu, výjimkou nejsou také mladé ženy, které prochází nějakou hormonální změnou.

Tento stav se nazývá dyspareunie. I když existuje více příčin, nejčastější důvod pro dyspareunia je vulvovaginální atrofie.

Vulvovaginální atrofie

Nejčastějšími příznaky vulvovaginální atrofie jsou bolesti při pohlavním styku, pálení, svědění a někdy i krvácení po sexu. Kromě bezprostředních následků samotné bolesti je zde často také strach z očekávané bolesti. Tyto problémy vyúsťují v úzkost, nervozitu a partnerské neshody.

Příčiny vulvovaginální atrofie

Příčinnou vaginální atrofie je nižší hladina estrogenů, které ovlivňují vagínu, ovlivňují její schopnost vylučovat mazivo, její rozpínání a smršťování jakož i růst nových buněk. Průtok krve se snižuje, buňky odumírají a nejsou nahrazeny novými.

Jak léčit vulvovaginální atrofii

Dobrou zprávou je, že vaginální atrofie je léčitelná. Jedna z nejlepších léčebných metod nezahrnuje lék! Ukazuje se, že čím častěji budete mít sex, tím je menší pravděpodobnost rozvoje vaginální atrofie. Je to proto, že sex zvyšuje průtok krve do pohlavních orgánů a udržuje jejich zdravé. Nepohodlí během sexu, které je způsobeno suchou poševní sliznicí, vyřešíte používáním vaginálních čípků Delima feminin.

Vaginální čípky Delima feminin obsahují pouze přírodní oleje. Používání vaginálních čípků Delima feminin umožní užít si příjemné chvíle intimity bez bolesti. Účinek není omezen jen na stydké pysky, ale se dostane hluboko do pochvy, kde přírodní oleje rozvinou svůj lubrikační efekt podobný přirozenému zvlhčení.

Kdy a jak často používat vaginální čípky Delima feminin?
  • dle potřeby asi patnáct minut přímo před sexuálním stykem
  • v případě přetrvávající vaginální suchosti jako léčbu, každý večer před spaním po dobu dvou až tří týdnů
  • jako preventivní opatření pro předcházení vaginální suchosti, 2 x týdně před spaním

Granátové jablko - pomoc při bolesti při sexu