Menopauza

Nástup menopauzyVe věku 45 let (věk uvádíme z čistě statistického pohledu) začíná mít žena první zkušenosti s menopauzou.

Hormonální procesy se v ženském těle mění po dobu 5 až 10 let, v prvních letech menopauzy ještě nepozorovaně.

Menopauza není nutně doprovázena fyzickými nebo psychickými příznaky. Existuje mnoho žen, které si ani nevšimnou, že zažívají menopauzu.

Všechny ty ženy, které trápí známé příznaky jako návaly horka, pocení, poruchy spánku by si měli uvědomit, že toto jsou obvykle dočasné nežádoucí účinky, které mohou být řešeny přirozenou cestou. Menopauza není nemoc, ale spíše normální biologický proces. Když se žena obeznámí s tímto hormonálním procesem, změny na fyzické a mentální úrovni jsou srozumitelnější a lze je lépe vědomě ovlivnit a léčit.

Příznaky menopauzy

Nepříjemné symptomy doprovázející hormonální změny jsou rozděleny následovně:

Vegetativní: Návaly horka, pocení, poruchy spánku, závratě, bušení srdce, bolesti kloubů, bolesti hlavy, přírůstek tělesné hmotnosti, otoky.

Psychosociální: Poruchy koncentrace, neklid, změny nálady a úzkost, zhoršení paměti, zhoršení schopnosti koncentrace, ztráta libida, snížení sebevědomí, plačtivost, popudlivost, časté jsou poruchy spánku as tím související depresivní reakce.

Organické: Obvykle se dostavují v post-menopauzální fázi v důsledku nedostatku estrogenů čehož důsledkem jsou: změny sliznic (mj. vaginální suchost), změny kůže a tkání (snížená pružnost), ztráta kostní hmoty s potenciálním rizikem osteoporózy, cévní změny s potenciálním rizikem aterosklerózy.zmírnění příznaků menopauzy

 Zmírnění příznaků menopauzy:

Příroda nám poskytuje jemný dar – tzv. fytoestrogeny, které jsou velmi podobné estrogenu produkovaného lidským tělem. Granátové jablko má obzvláště vysoký obsah fytoestrogenů. Delima tobolky obsahují fytoestrogeny z oleje granátového jablka, který je za studena lisovaný ze semen zralého ovoce.

Zbavte se přírodní cestou nežádoucích příznaků menopauzy a užívejte si plnohodnotný život bez starostí. Vyzkoušejte přírodní dopněk stravy Delima feminin z granátového jablka. Jedná se o přírodní způsob, jak se cítit dobře v době menopauzy.