Přírodní lék granátové jablko

Symbol ženskosti a lék na menopauzu

Dokonce i civilizace v dávných dobách věděli o pozitivních vlastnostech granátového jablka.

Granátové jablko se odjakživa vysoce cenilo a svou oblíbenost si užívá už úctyhodných tři tisíce let. Jeho kolébkou je pravděpodobně Persie.

Granátové jablko bylo vždy symbolem ženskosti, věčného mládí, atraktivity, plodnosti a lásky. Dokonce už v Šalomounově díle Píseň písní je granátové jablko synonymem krásy žen. Ve starověkém Římě měli věnce z větví stromu granátového jablka požehnat ženám hodně dětí. Řecká mytologie tvrdí, že poté, co uražená Afrodita odešla z Olympu, usadila se na Kypru, místě svého zrození, a zasadila tam první granátovník. Ten se stal symbolem celého ostrova a dodnes je součástí každé kyperské svatby. Hází se na zem před novomanželi tak, aby z něj vyletělo co nejvíce zrníček, což páru zaručí hodně dětí.

granátové jablko

Obzvláště dnes mohou mít ženy užitek z pozitivních vlastností granátového jablka. Vysokohodnotný olej ze semen granátového jablka je bohatý na fytoestrogeny – látky rostlinného původu, které jsou velmi podobné estrogenu v lidském těle. Fytoestrogeny mají příznivý vliv na typické příznaky menopauzy jako návaly horka, pocení či poruchy spánku. Granátové jablko pomáhá přirozeným způsobem cítit se plnohodnotnou ženou.